Vnímaví pre zraniteľných          2019-2021

02.01.2021

Dokumentárny cyklus vysielaný na TV ROMANA a časti filmov NIKOLKA a MICHELLE v RTVS.

Dokumentárny cyklus realizovaný v spolupráci so Zdieľanie o.z.  a EDUMA n.o.

Už vás niekdy rozplakala kniha? Nevedeli ste zastaviť srdečný smiech pri čítaní excelentnej poviedky? A stalo sa vám, že ste úplne zabudli na okolitý svet, kým ste sa nedostali na koniec príbehu? Báli ste sa pri sledovaní filmu o hlavného hrdinu tak, že váš žalúdok začal zvierať strach? A zažili ste už, že vás silný príbeh inšpiroval, motivoval natoľko, že ste vo svojom živote urobili zmenu, alebo ste sa o ňu pokúsili?

Áno, príbehy majú veľkú silu. Menia nás, aj náš postoj k životu. Aj preto k vám prichádzame so silnými príbehmi mladých slovenských Rómov a Rómok. Každý film je iný príbeh. Témou, prostredím, životným osudom. Každý film však ako injekcia pozitívnej motivácie a inšpirácie pre rómsku mládež z rómskych komunít, či pre rómske deti a mládež, ktoré žijú mimo svojich biologických rodín v nerómskom prostredí náhradnej starostlivosti.

Čo film, to silný príbeh, ktorý o niečo viac zbúra múr stereotypov a predsudkov o mladých a o mladých Rómoch a Rómkach predovšetkým.

Budeme nesmierne radi, ak sa zahĺbite do tohto autorského dokumentárneho cyklu a do fascinujúcich príbehov vzácnych mladých ľudí, ktorí s hrdo vztýčenou hlavou kráčajú životom ako Rómovia a Rómky.

Magda Kmeťková a Roman Hraník

autori dokumentárneho cyklu Vnímaví pre zraniteľných

Viac o projekte na https://www.pribehybezhranic.sk/vnimavi-pre-zranitelnych/


Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.